Пушкарня

За сприяння Благодійного фонду “Хортиця” в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відкрита постійнодіюча виставка гарматної зброї часів Запорізької Січі.

Хата-пушкарня розміщена праворуч від входу в комплекс Запорізька Січ. Поруч – оглядовий майданчик з кількома гарматами (це копії з оригіналів, які перебувають в українських музеях), з видом на Дніпрогес. Всередині – гармати, фальконети, деякі з них відреставровані та хоч зараз готові д бою.

Військова пушкарня існувала в період останньої Запорозької Січі, так званої нової, це 1735-1775 роки, це точно відомо за документами. Пушкарню використовували головним чином як арсенал, а в деяких ситуаціях – і для утримання під вартою.
Експозиція розповідає про захист козаками своєї території, своєї батьківщини, і про захист правопорядку.

Найстаріші експонати – предмети, якими обслуговувалася артилерія 18-го століття, часів російсько-турецької війни. На території Хортиці тоді базувалися судноверф, різні військові табори російської армії. Ці предмети – гідроархеологічні знахідки, в основному знайдені на дні Старого Дніпра. Знайдені там гармати також експонуються в Музеї історії запорізького козацтва.

Догори