Три століття козацького флоту

Книга створена за сприяння БФ “Хортиця” за даними наукових досліджень, в тому числі підводних археологічних експедицій біля о. Хортиця, де в 30-х рр. XVIII ст. існувала Запорозька верф.

Досліджується роль Запорозького козацтва в глобальних історичних процесах на прикладі його суднобудування та судноплавства. Його традиційно пов’язують із XVI – XVII ст. – часом численних походів легендарних “чайок” по Чорному морю. Але й у пізніші часи козацьке судноплавство та суднобудування не щезли, адже вони сягають своїм корінням доби давнього слов’янства та Київської Русі.

Цей багатовіковий історичний феномен культури українського народу не міг зникнути в нікуди. Штучне обмеження козацької військово-морської історії XVI – XVII ст. збіднює історію українського народу, зокрема принижує його роль в освоєнні Північного Причорномр’я та Приазов’я.

У XVIII ст., козацьке суднобудування набуло нових технологій, а “чайки XVIII”, більше відомі вже як “дуби”, новоманірні козацькі лодії” та під іншими назвами залишалися тією зброєю, з якою запорожці брали участь у геополітичних процесах навколо чорноморського регіону, продовжуючи таким чином свою історичну місію – збереження українського народу, його культури та державності на перехресті зовнішньополітичних зусиль тодішніх наддержав – Речі Посполитої, Османської Імперії та Московського царства.

Це науково-популярне видання має численні ілюстрації, англійський переклад та розраховане на всіх, хто цікавиться українською історією.

Догори