Козак Мамай

У 2009 році на острові Хортиця за сприяння Благодійного фонду “Хортиця”, на найбільшій транспортної розв’язки було встановлено гранітну скульптуру козака Мамая.

Козак Мамай один з найпопулярніших в Україні образів і народних символів. Адже він уособлює ідеалізований образ козака-лицаря, який зустрічається у народному фольклорі з середини XVIII ст. серед легенд, дум, оповідань та на картинах художників.

Саме художній образ козака Мамая став найбільш популярним, деякий час в історії він вважався настільки важливим і невід’ємним символом української культури, що конкурував із іконами.

До козака Мамая українці зверталися з молитвами, з проханням захистити свій край від ворожих набігів. Звертались до нього і воїни-козаки, вирушаючи в військові походи. Він вважався захисником від завойовників, його образ наділяли надприродними здібностями.

Прообраз козака Мамая існував на справді – згідно легенди: чоловік народився на острові Хортиця у 1509 року. Саме тому установка пам’ятника була приурочена до його 500-річчя. Скульптура має вагу близько 7 тонн.

Символічний народний образ козака Мамая відмінно доповнив атмосферу острова Хортиця, пам’ятник швидко полюбився місцевим мандрівникам. Більшість масових заходів і зустрічей на Хортиці починаються саме біля пам’ятника козаку Мамаю, який зустрічає їх із бандурою у руках. Він став прекрасним орієнтиром для всіх гостей острова.

Догори