Стела "Хортиця"

Краєзнавці Запоріжжя з радістю проводять цікаві екскурсії по острову Хортиця.

На екскурсії розповідають, що влітку 1843 року, під час першої подорожі по Україні, Тарас Шевченко був на легендарному острові. Якими саме Хортицького стежками ходив 29-річний, поет, зараз визначити важко. За народними переказами, обійшов його весь.

Народна пам’ять свідчить, що на Хортицю Шевченко привіз Роман Булат. Це син господаря садиби в Вознесенці, який надав поетові місце для ночівлі. У родині Булатов з покоління в покоління передають розповідь, як гостював у них Тарас, ночував під старою грушею на дворі і «Все дивився на Хортицю. А на наступний день гість поплив на острів. За весла сів молодий хлопець. З хвилюванням наближався Тарас до Хортиці. Сльози блищали на його очах. Він зійшов на берег славної козацької вольниці. Десь внизу залишилася човен. Шевченко попросив хлопця плисти біля берега, а сам пішов вгору, оглядаючи священну хортицьку землю ».

Про це нагадали в заповіднику «Хортиця», встановивши гранітний знак з мапою острову та залізною стелою з козацькими прапорами. Виготовлення та встановлення Стели було-б неможливе без фінансування БФ “Хортиця”

Догори